ΕΙΔΗ ΣΠΙΤΙΟΥ

Σελίδες

Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015

1-1 ο Παναργειακός με τον ΠΑΟ Βάρδας

Ο Παναργειακός δεν ξεπέρασε το σοκ από την ήττα στο ντέρμπι από τον Πανελευσινιακό και έμεινε στο 1-1 στην Βάρδα, σε ένα παιχνίδι που είχε την υπεροχή, προηγήθηκε, θα μπορούσε να κάνει και το 0-2, αλλά αντίθετα ισοφαρίσθηκε.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε στο μισό γήπεδο, αλλά δεν βρήκε πολλούς χώρους. Τελικά είχε μόνο δυο καλές προσπάθειες και έτσι η απόσταση από τον Πανελευσινιακό μεγάλωσε πολύ.
Στο 32’ με δυνατό σουτ του Κοιλιάρα έγινε το 0-1.
Δύο λεπτά αργότερα από σέντρα του Σίμωση, ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.Επίσης ο Παναργειακός ζήτησε και πέναλτι όταν η μπάλα βρήκε χέρι αμυντικού σε σουτ του Σίμωση
Αντί για το 0-2, στο 35’ μετά από φάση διαρκείας ο Σιδέρης με σουτ εντός περιοχής έκανε το 1-1.
Στο 53’ και 68’, σουτ των Κοιλιάρα και Μπελόν εξουδετερώθηκαν από τον Καπετανάκη.
ΠΑΟΒ: Καπετανάκης, Αποστολόπουλος (65’ λτ Π. Πολίτης), Ζέλιος, Σιδερης, Βραχνής, Φωτόπουλος (70’ Νικολόπουλος), Γ. Πολίτης, Ντόμας, Αγγελόπουλος (85’ Τριγάζης), Κωνσταντινίδης, Γραμματικόπουλος.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κατσιαούνης, Ρώτα, Μπεχλιβανόπουλος, Πότσι, Μπριλάκης, Λίτσος, Πούτσι (57’ Αγγελόπουλος), Κοιλιάρας, Σίμοσης (68’ Μπεκατώρος), Μπελόν (78’ Μακρίδης), Κατσικοκέρης.