ΕΙΔΗ ΣΠΙΤΙΟΥ

Σελίδες

Τετάρτη 16 Μαρτίου 2016

Αποκλείστηκε ο Παναργειακός από το Κύπελλο στα πέναλτι από την Τριγλία Ραφήνας

Η Τριγλία απέκλεισε τον Παναργειακό σε ένα ματς θρίλερ, για το  Κύπελλο Ερασιτεχνών.
Οι ραφηνιώτες μετά από ένα άκαρπο 90λεπτο, πήγαν στην παράταση όπου προηγήθηκαν με τον Σιάννη στο 93' λεπτό , για να δεχθούν την ισοφάριση από τον Παντελή (1-1) στο 106' λεπτό κι ο αγώνας να οδηγηθεί στην διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί οι παίκτες του Ηλία Καλοπήτα αποδείχτηκαν πιο ικανοί από τους αντιπάλους τους μια και ευστόχησαν και στα πέντε πέναλτι, ενώ οι του Παναργειακού εκτέλεσαν 4 εκ των οποίων ευστόχησαν στα τρία, με τον Λέτσο να αποκρούει το πέναλτι του Ετόφ . Πέμπτο δεν χρειάστηκε μια και είχε κριθεί το αποτέλεσμα.

Τριγλία: Λέτσο, Κάρδαρης, Μεϊμάρογλου, Δάρρας (Τερζής), Τσέπας, Κότσι, Μανδύλης, Σιάννης, Βασιλείου (Μάλτσι), Παπαδόπουλος
Παναργειακός: Κόλλιας, Ρότα, Μηλιώτης, Κοντέων, Γκάβριτς, Χαρίτος, Φασούλης (Πούτσι), Παπαϊωάννου, Ετοφ, Ευθυμιάδης (Τσιοφλιός), Μπούνας (Παντελής)