Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017

Εμπόλεμη κατάσταση στο ματς της Θύελλας Λιμνών με τον Αστέρα Δρεπανιακό

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:50:00 π.μ. |
 Τραγελαφικές καταστάσεις είχαμε στο παιχνίδι της Θύελλας Λιμνών με τον Αστέρα Δρεπανιακό.

Η ομάδα του Αστέρα κατέληξε να παίζει με 10 παίχτες από το 21΄λεπτό αφού ο διαιτητής απέβαλε τον Μανδύλη ο οποίος δέχτηκε αγκωνιά και οι διαιτητές σφύριξαν κατά της φιλοξενούμενης χωρίς να μπορούν να το αιτιολογήσουν .

Στο 83΄λεπτό απεβλήθη και δεύτερος παίχτης του Αστέρα με δεύτερη κίτρινη ο Κοκορομύτης και αυτός για διαμαρτυρία.

Αποτέλεσμα να επικρατήσει μεγάλη ένταση και να πιαστούν στα χέρια και εντός και εκτός γηπέδου.

Βέβαια δεν είναι πρώτη φορά, τα ίδια έγιναν και στο παιχνίδι με τον Ερμή και με τον Αργοναύτη.Το περίεργο είναι γιατί ο παρατηρητής του αγώνα και η διαιτησία δεν ειδοποίησαν την Αστυνομία  και επίσης γιατί ο διαιτητής Κόλιας "ξέχασε" να γράψει στο φύλλο αγώνα τα όσα έγιναν.

Για την ιστορία το γκολ έβαλε ο Σπύρος Μανδύλης στο 30΄λεπτό και έκανε το 0-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Αστέρας έχει πολλά παράπονα για την διαιτησία αλλά και για την συμπεριφορά των "φιλάθλων" της γηπεδούχου.

ΘΥΕΛΛΑ (Φ.Αναγνωστόπουλος): Καζάς, Β.Κατεμής, Αργύρης, Π.Κατεμής, Ζώγαλης (61′ Ζέρβας)- Παπαϊωάννου Π. (60′ Μπαστούνης), Γ.Παπαϊωάννου (88′ Καρούνης), Μελέτης, Ντρέτσα, Μπαστούνης- Βλάχος.

ΑΣΤΕΡΑΣ (Χ.Βουρνάζος): Χουρμούζης, Ατζαμίδης, Σέρφας, Ρεβίθης, Γκιαούρης, Διαμαντής, Σπ.Μανδύλης, Κοκορομύτης, Π.Μανδύλης, Μανιάτης (92′ Δωρής), Σαρρής (90′ Κράλεφ).