Όλα τα αποτελέσματα των ποδοσφαιρικών ομάδων της Αργολίδας

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:44:00 μ.μ. | |
Δείτε παρακάτω όλα τα σημερινά αποτελέσματα των ποδοσφαιρικών ομάδων της Αργολίδας όλων των κατηγοριών.

Σχεδόν όλα τα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής έγιναν σήμερα Σάββατο για την Α1 Αργολίδας στο ποδόσφαιρο εκτός από το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Ατρόμητο Παναριτίου και τον Ερμή Κιβερίου που θα διεξαχθεί την Κυριακή 23/12 και ώρα 15.00 στο γήπεδο του Παναριτίου.

Το Ναύπλιο 2017 έκανε την ανατροπή μέσα στην Επίδαυρο και κέρδισε με 3-2 και ενώ βρέθηκε να χάνει με 2-0.

Στην Αγία Τριάδα Πανναυπλιακός και Αριστείωνας έμειναν στο 1-1 και μάλλον δεν είναι κανείς από τους δύο εχαριστημένος με αυτό το αποτέλεσμα. Το γκολ για τον Πανναυπλιακό ο Τσακνάκης και ισοφάρισε με πέναλτι ο Λούκας για τον Αριστείωνα.

Στο νησί των Σπετσών ο Αστέρας Δρεπανιακός έφυγε με το διπλό αφού κέρδισε 5-2 την Μπουμπουλίνα. Βρέθηκε να χάνει η ομάδα του Δρεπάνου με 1-0, ισοφάρισε σε 1-1 και πέρασε μπροστά στο σκορ με 1-2. Οι Σπέτσες αν και με δέκα ποδοσφαιριστές έφεραν το παιχνίδι στα ίσια αλλά απο εκεί και πέρα οι παίκτες το Ανδριανού Καχριμάνη δεν άφησαν άλλα περιθώρια στους γηπεδούχους. Σημείωσαν τρία τέρματα ακόμα και έφτασαν στο τελικό 2-5.

Στην Κοιλάδα οι γηπεδούχος ομάδα Κορωνίδα με γκολ από το πρώτο ημίχρονο επικράτησε του Τροιζηνιακού και έκλεισε την χρονιά με μία ακόμη νίκη που την φέρνει στην πρώτη τριάδα του πρωταθλήματος.

Στη Νεα Κίο έγινε ένα χορταστικό παιχνίδι ανάμεσα στον Αργοναύτη και τον Ποσειδώνα Διδύμων, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 3-3. Η ισοφάριση για τον Ποσειδώνα Διδύμων σε 3-3 ήρθε στις καθυστερήσεις από τον Κέλλη.

Στο γήπεδο του Δρεπάνου η ομάδα της Ασίνης επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα κερδίζοντας τον Α.Ο Πόρου με 3-0. Ο Πανασιναϊκός ήλεγχε το παιχνίδι σε όλη την διάρκεια και με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στο δεύτερο έφτασε σχετικά εύκολα στην επικράτηση.