Σελίδες

Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου 2022

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη του Παναργειακού με 1-0 επί της Κορίνθου

Ποδόσφαιρο
Την Τετάρτη 31 Αυγούστου στο Δ.Α.Κ Άργους ο Παναργειακός υποδέχθηκε την ομάδα της Κορίνθου για το τέταρτο φιλικό παιχνίδι στη περίοδο της προετοιμασίας.
Στο ημίχρονο του  φιλικού ο Παναργειακός προηγήθηκε με 1-0 του - ΠΑΣ Κόρινθος με γκολ του De Souza ύστερα από ασίστ του Στρέμπα στην πλάτη της άμυνας.
Τελικό σκορ Παναργειακός - ΠΑΣ Κόρινθος 1-0  με την ομάδα του Άργους να κάνει την 4η συνεχόμενη νίκη της στα φιλικά ματς.
Επόμενο φιλικό την Κυριακή στην Επίδαυρο με τον Φοίνικα Επιδαύρου
Ο Παναργειακός επίσης ανακοίνωσε την απόκτηση του 26χρονου επιθετικού Αμαρίλντο Καμπεράι. Ο Καμπεράι την περασμένη χρονιά βγήκε πρώτος σκορερ στο 5ο όμιλο της Γ εθνικής με την ομάδα του Παναρκαδικού σημειώνοντας 15 γκολ.
Στο παρελθόν έχει αγωνιστεί με τις ομάδες του Μακεδονικού, Καμπανιακού και Αγροτικού Αστέρα στο πρωτάθλημα της Γ εθνικής. Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια του Παναργεικού και του ευχόμαστε καλή ποδοσφαιρική σεζόν με υγεία και επιτυχίες.