Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2024

Εκτός κυπέλλου ο Παναργειακός - Έχασε από τη Ζάκυνθο 2-0

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:23:00 μ.μ. | | |
Ποδοσφαιρικός αγώνας
Η Ζάκυνθος εξασφάλισε τη συμμετοχή της στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς επικράτησε του Παναργειακού με σκορ 2-0.

Το σκορ άνοιξε στο 34ο λεπτό με γκολ του Στεργίου, ο οποίος σούταρε εύστοχα μέσα από την περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η φιλοξενούμενη ομάδα πλησίασε την ισοφάριση. Ο Πρίκας έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στην επαναφορά, ο Χατζηδημητρίου δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα Μπαλαούρα. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Παπανικολόπουλος στο 58ο λεπτό.