Πέρασε από τη Νέα Αρτάκη ο Παναργειακός με νίκη στην παράταση

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:11:00 μ.μ. | |
Ποδόσφαιρο
Ο Παναργειακός πέρασε στην Γ' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου την επόμενη εβδομάδα θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τα Τρίκαλα.

Μεγάλη νίκη, μεγάλη πρόκριση όπως ήρθε, αφού ο Παναργειακός κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ που διαμορφώθηκε στο 27ο με γκολ του Πολίτη.

Αρχικά ισοφάρισε σε 1-1 στο 30ο λεπτό με τον Βασίλη Κωστίκα με σουτ, είχε δοκάρι με φάουλ του Πρίκα στο 45ο λεπτό και προηγήθηκε με 1-2 στο 49ο λεπτό με τον Χατζηδημητρίου.

Είχε τετ α τετ με τον Τσιώλη στο 65ο λεπτό, χωρίς όμως να μπορέσει να κάνει το 1-3.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο τέλος και στάθηκαν τυχεροί, αφού στο 100ο λεπτό ισοφάρισαν σε 2-2 και πήγαν το παιχνίδι στη παράταση.

Εκεί η Αρτάκη έμεινε με 9 παίκτες στο 108ο λεπτό.

Δύο λεπτά αργότερα στο 110ο λεπτό, ο Πρίκας με εκτέλεση φάουλ εστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3 και στέλνοντας τον Παναργειακό στη Γ' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.